Ботев (Вр) тресна Славия в 96-ата минута, след седмица ЦСКА - София срещу Левски

Ботев (Враца) надви Славия с 2:1 в среща от последния кръг на редовния сезон в efbet Лига. Капитанът на "зелените" Юлиан Ненов откри резултата с диагонален удар в 21-ата минута. Гьоко Зайков изравни с глава в 70-ата. В 96-ата минута Виктор Василев препарира Николай Кръстев с красив удар от границата на наказателното поле и донесе успеха на своите. Така врачани спечелиха ценни три точки в борбата, която се води в долната част на класирането. Загубата на стадион "Христо Ботев" пък означава, че след седмица отборът на Златомир Загорчич ще гостува на Лудогорец, а ЦСКА - София ще приеме Левски.

Първата опасност пред една от двете врати дойде в десетата минута. Капитанът на Ботев (Враца) Юлиан Ненов шутира диагонално, но топката се отби в горната греда. След това тя попадна у нападател на домакините, който стреля, но ударът се спря в лакътя на Димитър Стоянов. Ситуацията беше разгледана от VAR, след което беше преценено, че бранителят на "белите" е действал без умисъл. Славистите отвърнаха с опасен удар на Иван Минчев, преминал покрай вратата.

В 21-ата минута Ботев (Враца) поведе в резултата. Ненов получи подаване вдясно, пребори се с Людовик Соарес и прати топката в обратния ъгъл на вратаря Николай Кръстев - 1:0 за врачани. В отговор гостите от София направиха няколко опасни атаки, при една от които Йон Бакеро стреля сравнително слабо, но топката мина куриозно между краката на стража Красимир Костов. Последният обаче имаше късмет и успя да спре топката преди тя да премине голлинията. След това Костов отрази техничен шут на Радослав Кирилов, след което беше отсъдена засада на национала.

През второто полувреме играта не промени своя характер. Йоан Бауренски от домакините опита страхотна странична ножица, но топката прелетя встрани от целта. В 70-ата минута Гьоко Зайков изравни с пронизващ удар с глава от близко разстояние - 1:1. Това беше първо попадение за централния защитник от Северна Македония с екипа на Славия.

Нещата отиваха към реми, когато в 96-ата минута Виктор Василев порази мрежата на гостуващия тим със страхотен изстрел. Лявото крило получи топката на границата на пеналтерията и с красив удар намери вратата зад Николай Кръстев - 2:1 за Ботев (Враца) и голяма радост за феновете на "зелените".

БОТЕВ (ВРАЦА) 2:1 СЛАВИЯ

1:0 Юлиан Ненов (21)
1:1 Гьоко Зайков (70)
2:1 Виктор Василев (90+6)

Стартови състави:

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов, 22. Диего Фераресо, 18. Илия Миланов, 3. Луиз Фелипе, 77. Мартин Николов, 24. Стефан Гаврилов, 6. Антонио Георгиев, 17. Чавдар Ивайлов, 28. Красимир Тодоров, 94. Юлиан Ненов, 15. Мирослав Маринов.

Славия: 12. Николай Кръстев, 18. Димитър Стоянов, 29. Гьоко Зайков, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 5. Мартин Атанасов, 16. Камело Нгуена, 73. Иван Минчев, 10. Радослав Кирилов, 88. Тони Тасев, 7. Йон Бакеро.